KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 10774397
*
nr 1077 4397
Siri Rathsman
(1895-1974), Sverige
Etsning, Siri Rathsman (1895-1974), kolorerad, ET, motivet: 18x18
Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 december 2016
kl 20:44:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/12 21:15:52
1
250 kr
19/12 20:37:59
2
250 kr
19/12 20:37:59
1
250 kr (Budbetjänt)
19/12 20:38:16
2
400 kr
19/12 20:39:16
1
400 kr
19/12 20:39:16
2
400 kr (Budbetjänt)
19/12 20:39:31
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Siri Rathsman
Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Siri Rathsman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik kolorerad siri rathsman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Etsning
David Ahlqvist (1900-1988), Sverige. Signerad, Kak..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:11
-
8009 Etsning
Einar Norelius (1900-1985), Sverige. "Snäcka". Sig..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:07
-
8378 Etsning
Eva Stockhaus (f. 1919), Sverige. "Den gamla vedbo..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:23
-
8099 Etsning
Garibaldi Lindberg (1863-1957), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:43
-
8084 Etsning
Mona Johansson. Stilleben. Signerad, numrerad 167/..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:58
-
8213 Etsning
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Paris. Bildmå..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:24
*
Siri Rathsman
Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk målare och grafiker.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Siri Rathsman
nr 1077 4397
Siri Rathsman
(1895-1974), Sverige
Etsning, Siri Rathsman (1895-1974), kolorerad, ET, motivet: 18x18
Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk målare och grafiker.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 december 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/12 21:15:52 | 1 | 250 kr |
19/12 20:37:59 | 2 | 250 kr |
19/12 20:37:59 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
19/12 20:38:16 | 2 | 400 kr |
19/12 20:39:16 | 1 | 400 kr |
19/12 20:39:16 | 2 | 400 kr (Budbetjänt) |
19/12 20:39:31 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Siri Rathsman
Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Siri Rathsman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik kolorerad siri rathsman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Etsning
David Ahlqvist (1900-1988), Sverige. Signerad, Kak..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:11 -
8009 Etsning
Einar Norelius (1900-1985), Sverige. "Snäcka". Sig..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:07 -
8378 Etsning
Eva Stockhaus (f. 1919), Sverige. "Den gamla vedbo..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:23
-
8099 Etsning
Garibaldi Lindberg (1863-1957), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:43 -
8084 Etsning
Mona Johansson. Stilleben. Signerad, numrerad 167/..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:58 -
8213 Etsning
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Paris. Bildmå..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:24